Viena didžiausių, pagal rinkos kapitalizaciją, įmonių - Rusijos dujų gigantas "Gazprom" sutarė su trimis užsienio bankais dėl aštuonių šimtų milijonų eurų paskolos. Rusijos ekonomikai vis dar esant recesijoje ir trūkstant lėšų naujų gavybos vietovių tyrimams bei esamų dujų gavybos technologijų modernizavimui. Bendrovės atstovai teigia kad ši paskola padės "Gazprom" lengviau prisitaikyti prie besikeičiančios pasaulinės rinkos bei koja kojon žengti su naujausiomis dujų gavybos technologijomis.

Dauguma europiečių automobilį keičia kartą per 3-5 metus. Kiekvienais metais Europos statistikos departamentas pateikia ataskaitą apie tai kokius automobilius pirko įvairių Europos šalių gyventojai. Šiandien mes apžvelgsime ne konkrečias markas, bet automobilius pagal paskirtį ir tik tuos kurie buvo įsigyti pasinaudojus lizingu ar kitai paskolų rinkos produktais, automobiliui įsigyti. Statistika sudaryta remiantis valstybinių bankų pateiktomis ataskaitomis.

automobiliai europa

Daugiausiai skolinasi namų ūkiai

Lietuvoje daugiausiai naujų automobilių nuperka juridiniai asmenys (įmonės). Europoje situacija yra kardinaliai kitokia, ir skolinasi naujų automobilių įsigijimui dažniausiai fiziniai asmenys. Iš pateiktos statistinės analizės matyti, kad fiziniai asmenys aktyviausiai pirko naujus automobilius. Iš viso automobilių paskolų portfelio, net 41% priklauso fiziniams asmenims. Milijonai europiečių už skolintus pinigus įsigijo naujutėlaičius automobilius.

Europos namų ūkiai aktyviai skolinosi ir naudotų automobilių įsigijimui. 32% iš visų automobiliams įsigyti suteiktų paskolų ėmė fiziniai asmenys tam, kad pirkti naudotus lengvuosius automobilius. Toks skolinimasis populiarėja ir Lietuvoje. Paskolas naudotiems automobiliams įsigyti teikianti paskola23 šiuo metu skolina net iki penkiolikos tūkstančių eurų. Paprastai Lietuviai ir kitų Europos šalių gyventojai už paskolą perka kelių metų (iki 5) senumo automobilius.