Viena didžiausių, pagal rinkos kapitalizaciją, įmonių - Rusijos dujų gigantas "Gazprom" sutarė su trimis užsienio bankais dėl aštuonių šimtų milijonų eurų paskolos. Rusijos ekonomikai vis dar esant recesijoje ir trūkstant lėšų naujų gavybos vietovių tyrimams bei esamų dujų gavybos technologijų modernizavimui. Bendrovės atstovai teigia kad ši paskola padės "Gazprom" lengviau prisitaikyti prie besikeičiančios pasaulinės rinkos bei koja kojon žengti su naujausiomis dujų gavybos technologijomis.

Trys bankai, dvi valstybės

Šią įspūdingo dydžio paskolą suteikė trys komerciniai bankai. Du Japonijos ir vienas gerai žinomas Jungtinių Amerikos Valstijų bankas. Minėtas JAV bankas tai "JPMorgan Chase" - vienas žinomiausių ir respektabiliausių pasaulio bankų. Iš Japonijos pusės, duju paskola "Mizuho Bank“ bei „Sumitomo Mitsui Banking Corporation". Galutinai visi taškai buvo sudėti kuomet 2016 metų pabaigoje Japonijoje apsilankė Rusijos Federacijos Prezidentas V. Putinas. 

Sutartyje numatytas šios paskolos grąžinimo terminas yra keturi metai. Suprantama, kad daug vilčių yra dedama į kylančias naftos kainas. Priminsime, kad gamtinių dujų kainos tiesiogiai priklauso nuo naftos kainų pasaulinėje biržoje. Šiuo metu, po naftą eksportuojančių šalių susitarimo mažinti gavybos apimtis, naftos kaina kiek pakilus. Taigi atitinkamai pabrango ir gamtinės dujos.

Skolinosi ir anksčiau

Gazprom tai jau ne pirmas kartas kai bendrovė buvo priversta ieškoti išorinių finansavimo šaltinių. 2016 metų pradžioje Gazprom gavo dviejų milijardų paskolą iš didžiausio Kinijos banko - Bank of China. Šios paskolos derinimas užtruko beveik du metus. Derybos dėl kredito buvo pradėtos dar 2014 metais.